Σάββατο 9 Απριλίου 2011

Νίκησε στην παράταση ο ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ

Μία ακόμη νίκη πέτυχε η ανδρική ομάδα του ΑΟΜ. Αυτή τη φορά επιβλήθηκε(έστω & δύσκολα στην παράταση), του ΑΟ ΑΧΑΡΝΗΣ, με σκορ 65-67 κ.α 57 -57 (ημ.25-31).
Ο ΑΟΜ που ήταν μπροστά στο σκορ σε όλη την διάρκεια του αγώνα, αντιμετώπισε δυσκολίες στο 4ο δεκάλεπτο... Κάτι η κακή κυκλοφορία στην επίθεση, κάτι οι απροσεξίες στην άμυνα σε συνδυασμό με την κακή διαιτησία, έβαλαν τον ΑΟ ΑΧΑΡΝΗΣ στο παιχνίδι, με αποτέλεσμα 2δεύτερα πριν το τέλος, με βολές των αντιπάλων, το ματς να οδηγηθεί στην παράταση. Εκεί η ομάδα μας εμφανίστηκε- παρουσιάστηκε πιο ψύχραιμη, καταφέρνοντας τελικά να αποδράσει με το ροζ φύλλο από μία ομολογουμένως "καυτή" έδρα.
Τα δεκάλεπτα 12-13, 25-31, 35-47, 57-57. Παράταση 65-67.
Από τον ΑΟΜ  οι Γιώργος Ζερβός με 18 πόντους,  ο πληθωρικός center της ομάδας Χρήστος Μπουρούνης με 13 πόντους & ο μικρός Μάριος Νίκολι με 8 πόντους.
Στην σύνθεση της ομάδας για πρώτη φορά φέτος ήταν και ο Σταύρος Γκατσούλης ενώ για ακόμη ένα παιχνίδι δεν αγωνίστηκε λόγω τραυματισμού ο Σπύρος Παπαδόπουλος.

Διαιτητές : Παπαδημητρίου – Καπνιά
ΑΟ ΑΧΑΡΝΗΣ (Γαλαίος): Βασιλείου 15, Μπαλντατζίδης 9, Τσιάμης 21, Ανέστης, Ντάβος 15(1), Μπουρβάνης, Γκίτσας 2, Ατσαλάκης 2, Γόματος, Πρόφκας, Ζόρμπάς
Α.Ο Μελισσίων (Σουρμελής- Μακρυδάκης): Μπουρούνης 13, Τσομώκος 10, Κλεάνθους 4, Ζερβός 18, Γκατσούλης, Νάνης, Τζανής, Βιντζιλαίος 2,, Παναγιώτου, Κασαπάκης 5 (1τρ), Γώγος 6 (1τρ).