Πέμπτη 11 Οκτωβρίου 2012

ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΑ 0-3 !!!

Το εισιτήριο στην επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΑ πήρε μέσα στα Μελίσσια η ΔΟΞΑ Βύρωνα, η οποία επικράτησε του ΑΟΜ με 3 - 0 !!! Η ΔΟΞΑ ευτύχησε μόλις στο 5' λεπτό  να προηγηθεί με αυτογκόλ που σημείωσε ο αμυντικός του Α.Ο. Μελισσίων Π. Αντωνόπουλος.
Στο Β΄ Ημιχρόνιο η ομάδα του Βύρωνα διπλασίασε τα τέρματά της στο 52' λεπτό με τον Γώγο και στο 58' λεπτό έκανε το 3 - 0 με τον Παπανδρέου.
Στα αξιοσημείωτα η απώλεια πέναλτυ στο  80' λεπτό! Το κτύπησε ο Κατσιούλης και το απέκρουσε ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων ΤσαβδαρίδηςΑ.Ο. ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ:
Πυρένης, Τσουκαλάς Π.(80΄Τζαννετής), Νένι(75΄Βουνισέας), Αντωνόπουλος Ε, Αγγελίδης, Αντωνόπουλος Π, Σκορδάς,  Τσουκαλάς Φ, Κατσιούλης, Λυμπούσης, Τριανταφυλλόπουλος(55΄Τζελίλι).
ΔΟΞΑ : Τσαβδαρίδης, Κουβαριτάκης (27' Χαλβατζής), Ψωμάς, Παπαχειμώνας, Κέντρος ( 77' Βακερλής ), Ρέλλος, Ρόπας, Γκουντελίτσας (46' Ζαφειράκης ), Φώσκολος, Γώγος, Παπανδρέου.