Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2011

Στην 5η φάση του κυπέλλου της ΕΠΣΑ, ο ΑΟΜ

ΠΑΣ Γαλάτσι – Μελίσσια 1-1, 1-3 (πέναλτι)
Στη διαδικασία των πέναλτι τα Μελίσσια νίκησαν τον ΠΑΣ Γαλατσίου με σκορ 3-1 και πήραν την πρόκριση για την 5η φάση του κυπέλλου της ΕΠΣΑ.
Στην κανονική διάρκεια του αγώνα, οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1.
Ο Καστρίτης στο 87 έκανε το 1-0 και ισοφάρισε ο Ατσάλης, τέσσερα λεπτά αργότερα.
Την άγουσα για τα αποδυτήρια πήραν οι Τζανετέας (87΄), Χατζηανδρέου (96΄).
Στο 113΄της παράτασης, στην οποία το σκορ της κανονικής διάρκειας δεν μεταβλήθηκε, αποβλήθηκε και ο τερματοφύλακας των Μελισσίων Νικολάου τη θέση του οποίου πήρε ο Ταβλαδωράκης.
Στη διαδικασία των πέναλτι για τα Μελίσσια σκόραραν
 οι Παπαϊωάννου, Νικόλα και Ατσάλης, ενώ ο Θεοφανίδης απέκρουσε το πέναλτι του Μανδύλη.

Ο Φετάνης ευστόχησε από την άσπρη βούλα για το ΠΑΣ Γαλάτσι, ενώ ο Ταβλαδωράκης, απέκρουσε τα πέναλτι των Καστρίτη, Παπαβασιλείου και Θεοδωρακάτου.
Καλή η διαιτησία του Χαλδαίου (Αδαμόπουλος – Πασπάτης).
ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ: Θεοφανίδης, Φετάνης, Επταήμερος (46΄Μαρίνος), Κοσκινάς, Σπανός, Ρικούνοβ, Χατζηανδρέου, Ζούκας (46΄Θεοδωρακάτος), Μπουρτζαλιάνι, Καφάσης (80΄ Καστρίτης).
ΜΕΛΙΣΣΙΑ: Νικολάου, Αντωνόπουλος (88΄Ατσάλης), Κοκότης, Παπαϊωάννου, Τζανετέας, Κωνσταντόπουλος (46΄ Πατσιαβούρας), Νικόλα, Ταβλαδωράκης, Ιατρού, Πλεξίδας ( 68΄ Μανδύλης), Γκαβούδης.