ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ 39-59 (ημ. 16-40)
Γήπεδο: Κλειστό Πετρούπολης
Διαιτητές: Γκαμίλη, Καλαϊτζάκης
Δεκάλεπτα: 13-22, 3-18, 10-10, 13-9
Το παιχνίδι ξεκίνησε με καλή άμυνα και γρήγορη κυκλοφορία της μπάλας με αποτέλεσμα το σκορ να ανέβει γρήγορα στο 0-13 στις αρχές του πρώτου δεκαλέπτου. Το ίδιο σκηνικό και στη δεύτερη περίοδο και τη διαφορά να διευρύνεται για να φτάσουμε στο 16-40 του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησε στην επίθεση χαλαρότητα και έλλειψη αυτοσυγκέντρωσης με αποτέλεσμα να χαθούν αρκετά σίγουρα καλάθια και η ομάδα μας να χάσει το ρυθμό της, τον οποίο έβρισκε μόνο για μικρά διαστήματα έχοντας θετικά ξεσπάσματα με καλές φάσεις αλλά χωρίς διάρκεια, ειδικά στην επίθεση.

Στην αμυντική λειτουργία, όπου η ομάδα τα πήγε πολύ καλά, ξεχώρισαν οι Σολωμού, Σκαρογιάννη, Κεμαβόρ, χωρίς να υστερήσει καμία από τις παίκτριες. Στον επιθετικό τομέα ξεχώρισαν οι Μοίρα, Σκαρογιάννη με 12 πόντους και Καβαλλάρη με 11.
Πριν το jump-ball της αναμέτρησης κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Νίκου Φάσουρα.
Μελίσσια (Κουκής): Κασίμη, Σολωμού 5 (1), Κουτσαυγουστή 2, Μοίρα 12, Καβαλάρη 11, Κεμαβόρ 8, Ζακυνθινού 1, Ροίδου 4, Παναγίδου, Σκαρογιάννη 12, Φρέρη 4, Γιώτα