Δευτέρα 28 Νοεμβρίου 2011

Ισοπαλία 0 - 0 με τη Ν. Ιωνία, ο ΑΟΜ

Ισόπαλος χωρίς τέρματα έληξε ο 3ος αγώνας της ομάδος μας του Α.Ο. Μελισσίων με τη Ν. Ιωνία για το πρωτάθλημα του 8ου Ομίλου της Δ΄ Εθνικής κατηγορίας. Παρά την "φιλότιμη" προσπάθεια που κατέβαλε ο ανεκδιήγητος διαιτητής Μίαρης του Συνδέσμου Δωδεκανήσου, ο ΑΟΜ στάθηκε όρθιος και διατήρησε το αήττητο χάρη στον εκπληκτικό μας τερματοφύλακα Δημήτρη Νικολάου (που δικαίωσε τη φήμη του), αφού απέκρουσε το πέναλτυ που κέρδισαν και κτύπησαν οι αντίπαλοί μας με τον Καλογερή, στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων !!!
«Λευκή» ισοπαλία 0-0 είχαμε και  στην αναμέτρηση μεταξύ του Άγιαξ Ταύρου & του Ελπιδοφόρου. Εκτός έδρας νίκη για τη Ρόδο με 1-0 επί της ΑΕ Κως στο ντέρμπι των Δωδεκανήσων, ενώ ήττα στην έδρα τους με 1-0 γνώρισαν η Αγία Παρασκευή και ο Πανναξιακός από τους Τράχωνες και το Αιγάλεω αντίστοιχα. Σημαντική η νίκη του Περιστερίου με 2-0 επί της Ηλιούπολης, καθώς και αυτή της ΑΕ Καρλόβασι με 2-1 επί του Φωστήρα.
Α.Ο. Μελίσσια 0 - 0 Νέα Ιωνία 27/11 15:00
ΜΕΛΙΣΣΙΑ: Νικολάου, Τσουκαλάς(30΄ Μποτονάκης), Κοκότης, Παππαϊωάννου, Ιωσήπου, Κωνσταντόπουλος, Νικόλα(79΄ Ρήγας), Ιατρού, Τζανετέας, Μανδύλης(60΄ Πατσιαβούρας), Ταυλαδωράκης
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 Αιγάλεω                       4        10     3 1 0                 9-2
2 Άγιαξ Ταύρου              4         10     3 1 0                5-0
3 Τράχωνες                     4          8      2 2 0                5-1
4 Ελπιδοφόρος                3          7      2 1 0                7-0
5 Α.Ο. Μελίσσια             3          7      2 1 0                7-1
6 Ρόδος                            3          7      2 1 0                3-1 7 Περιστέρι 4 4 1 1 2 3-5 1 1 0 1 0 1-1 3 3 1 0 2 2-4
8 Α.Ε. Καρλόβασι 4 4 1 1 2 3-9 2 4 1 1 0 2-1 2 0 0 0 2 1-8
9 Μύκονος 2 3 1 0 1 4-3 1 3 1 0 0 4-0 1 0 0 0 1 0-3
10 Φωστήρας 3 3 1 0 2 2-3 1 3 1 0 0 1-0 2 0 0 0 2 1-3
11 Νέα Ιωνία 4 3 0 3 1 0-2 2 1 0 1 1 0-2 2 2 0 2 0 0-0
12 Πανναξιακός 3 1 0 1 2 1-4 1 0 0 0 1 0-1 2 1 0 1 1 1-3
13 Αγία Παρασκευή 4 1 0 1 3 0-5 2 0 0 0 2 0-2 2 1 0 1 1 0-3
14 ΑΕ Κως 3 1 0 1 2 1-6 2 1 0 1 1 0-1 1 0 0 0 1 1-5
15 Ηλιούπολη 4 1 0 1 3 1-9 2 1 0 1 1 1-3 2 0 0 0 2 0-6