Δευτέρα 22 Αυγούστου 2011

Νικηφόρο το 1ο φιλικό του Α.Ο. Μελισσίων

Νικηφόρο ήταν το  πρώτο  φιλικό που  έδωσε η ομάδα του Α.Ο. Μελισσίων που προετοιμάζεται εντατικά ενόψει της συμμετοχής της στο Περιφερειακό πρωτάθλημα. Η ομάδα  επικράτησε άνετα με 4-1 επί της Μαρκό, δείχνοντας πολύ καλά στοιχεία. Η αίσθηση που δημιουργήθηκε σε όλους όσοι παρακολούθησαν το ματς είναι πως ο ΑΟΜ βαδίζει σε καλό δρόμο και ότι το μοντάρισμα της ομάδας
θα πραγματοποιηθεί σε σύντομο χρονικό διάστημα.
Οι παίκτες του Νίκου Παναγιωτάρα προηγήθηκαν 1-0 στο ημίχρονο με γκολ του Κουλούρη, ενώ στο δεύτερο 45λεπτο αγωνίστηκαν οι νεαροί παίκτες της ομάδας καθώς και κάποιοι υπό δοκιμή ποδοσφαιριστές.
Η εικόνα της ομάδας στον αγωνιστικό χώρο ήταν πολύ καλή και στο δεύτερο ημίχρονο και το σκορ πήρε μεγάλες διαστάσεις με τους Παγώνη και Τσιμπιρικίδη (2 γκολ) να βρίσκουν τον δρόμο προς τα δίχτυα.
Σύνθεση πρώτου ημιχρόνου: Νικολάου, Τσουκαλάς, Αντωνόπουλος Χρ., Κοκότης, Ιωσίπου, Νίκας, Ιατρού, Γκαβάλδης, Ατσάλης, Κουλούρης, Νικάκης
Σύνθεση δευτέρου ημιχρόνου: Πηρένης, Αντωνόπουλος Φ., Κανελλόπουλος, Πολυδωρόπουλος, Tαβλαδαράκης, Τζελίλι, Μπεκατώρος, Μποτσάνης, Τσιμπιρικίδης, Παγώνης
Αγωνίστηκαν ακόμη στο δεύτερο ημίχρονο οι: Τσιμπιρικίδης Γ., Λιμπούσης